Cześć, nazywam się Szymon Stępniak i jest mi niezmiernie miło, że postanowiłeś poświęcić chwilę czasu na lekturę tego bloga. Zanim przejdziesz do kolejnych artykułów, przeczytaj proszę ten wpis do końca - dzięki temu poznasz lepiej cel jaki sobie postawiłem oraz moją motywację do jego zrealizowania.

Zdyscyplinowany?

Chciałbym postawić sprawę jasno - wiedz, że nie jestem żadnym ekspertem w dziedzinie samodyscypliny. Pomysł na tego bloga zrodził się w mojej głowie kilka tygodni temu jako forma swoistej autoterapii. Podobnie jak wielu próbujących nadążyć za wciąż przyspieszającym światem ludzi, wielokrotnie muszę zmagać się z silną pokusą odkładania na później tego, co z reguły nie jest przyjemne, a ważne dla tak wielu sfer życia. Zwykle udaje mi się zwalczyć prokrastynację, ale nie przychodzi to bez trudu, przynajmniej nie zawsze. I nie zawsze wychodzę zwycięsko z pojedynku z własnymi słabościami. Z każdego niepowodzenia staram się jednak wyciągać wnioski, traktując je jako cenną lekcję na przyszłość. Stąd pomysł na tego bloga - chciałbym opisywać tutaj dobre nawyki dla ich ciągłego utrwalania, dokumentować metody, które pozwalają mi realizować wyznaczone cele oraz dzielić się z Tobą doświadczeniami płynącymi z ich wykorzystywania. Jestem przekonany, że pomoże mi to stać się osobą bardziej zdyscyplinowaną, a będzie to możliwe również dzięki Twojej pomocy - liczę na Twój feedback, opinie oraz sugestie. Z pewnością możemy się wiele od siebie nauczyć.

Prywatnie

Szymon StępniakUrodziłem się w Tomaszowie Mazowieckim w roku 1987, ale od 8 już lat mieszkam w Toruniu - to tutaj w 2006 roku przyjechałem studiować informatykę na UMK. Jestem szczęśliwym mężem, z zawodu programistą-pasjonatem, co oznacza, że aktywności związane z programowaniem, doskonaleniem umiejętności oraz uczeniem się nowych rzeczy wypełniają doskonałą większość mojego czasu. Więcej na ten temat znajdziesz na mojej stronie domowej. Od 2011 roku interesuję się rozwojem osobistym oraz metodami podnoszenia efektywności. Sporo czytam, uczę się niemal codziennie, ciągle poszukuję ciekawych rozwiązań oraz inspiracji. Lubię współpracować z ludźmi, dlatego w lutym 2014 r. podjąłem się zadania utworzenia w Toruniu Java User Group, której chętnie poświęcam swój czas. Od 2-go stycznia 2015 r. stawiam swoje pierwsze kroki jako przedsiębiorca - rozpocząłem własną działalność gospodarczą, skoncentrowaną na świadczeniu usług konsultingowych z zakresu programowania aplikacji internetowych (stos technologiczny JVM). Współpracuję zdalnie z młodymi startup’ami m.in. z USA, Szwajcarii i Rosji. Bywam nieznośny, jestem niepoprawny politycznie i mam bardzo specyficzne poczucie humoru. Niechętnie zmieniam poglądy, ale potrafię przyznać się do błędu.

Komu w drogę, temu czas…

Dziękuję, że dotrwałeś do ostatniego akapitu. Znasz mnie teraz trochę lepiej, a to dopiero początek naszej znajomości. W zamian chętnie dowiem czegoś na Twój temat - pod każdym wpisem znajdziesz miejsce na komentarze, gorąco zachęcam do korzystania z tej formy komunikacji. Nasza wspólna przygoda właśnie się zaczyna. (photo credits: link)